Staff Directory

Each name in the following list of South staff members is a link to the staff's web page or email address.
Steve Antonucci, Physical Education
Alexander Apice, Special Education
Anton Atterbury, Physical Education
Dina Bach, Science
Alexa Baird, English
Nikki Balsamo, Special Education
Valerie Barney, World Languages
Victor Bayers, Social Studies
Brian Benoff, Science
Al Bigos, Physical Education
Donna Bower, Physical Education
Sarah Boyce, Science
Thomas Brennan, Social Studies
Linda Cacicedo, Physical Education
Maureen Canal, Science
Kristen Carey, Social Studies
Kaitlyn Carton, English
Elizabeth Casper, Technology
Donald Cernera, Science
Kathleen Clifton, Consumer Science
Matthew Conklin, English
Christopher Corey, Social Studies
Erica Crevier, World Languages
Kelly Crist, Guidance
Chris Cuccia, Special Education
Mike D'Alessio, Special Education
Liese DeBona, Consumer Science
Doloris DeMaio, Science
Jared Deppler, Social Studies
Justine Durdack, English
Nina D'Urso, Social Studies
Thomas Erbig, Physical Education
Tara Ernst, Math
Carol Erskine, Consumer Science
Tina Fidalgo, World Languages
Julia Fielding, World Languages
Jackie Fischer, Fine Arts
Christina Fox, Mathematics
Ceil Freda, Library
Julia Gargiulo, Science
Melissa Gohar, Special Education
Ashley Gregory, Business
Robert Grella, Physical Education
Amy Grimm, English
Kristen Haar, Social Studies
Jordan Hickman, Special Education
James Homiak, Assistant Principal
Deanna Houlihan, Special Education
 
Ashley Imhoff, Guidance
Tuck Isherwood, World Languages
 
Emily Kaster, Fine Arts
Lori Ketcham, Special Education
Rae Koumoulis, Business
Steven Koumoulis, Social Studies
Alexis Kozak, English
Linda Lavin, Fine Arts
Patricia Lentine, Business
Bob Lightbody, Social Studies
Michael Lubischer, World Languages
Regina Luisi, English
Brian Masotta, Special Education
Kelly Matri, Science
Ryan McCabe, English
Shannon McDonald, Special Education
Rosibel Mota, World Languages
Sean Mullan, Social Studies
Rod Murchie, Physical Education
Anthony Nemati, Social Studies
Tara Nicholas, Guidance
Tom Nicholes, Guidance
 
Brittany O'Hare, Technology
Bill O'Hea, Social Studies
Melissa Oliva, Special Education
Leyna O'Reilly, World Languages
Devyn Orozco, Assistant Principal
Linda Picciotto, Special Education
Michael Raguseo, Fine Arts
Brian Rasp, Special Education
Alan Resnick, Guidance
Dawn Resnick, Science
Patrick Rinella, Principal
Tom Romano, Social Studies
Tom Rooney, Social Studies
Marc Seigel, Science
Karen Shih, Math
Denise Skinner, Guidance
Lisa Smith, Physical Education
Ashley Sogluizzo, Physical Education
Ryan Spillane, Physical Education
Kevin Sullivan, Science
Heather Thompson, Special Education
Lisa Thorne, Physical Education
Lynn Torres, World Languages
Nick Trezza, Special Education
Erin Tulko, Social Studies
Christen Tummillo, Fine Arts
Mayra Velasquez, English
Joseph Ventre, Social Studies
Kristina Venuto, English
Diane Vieira, World Languages
Cindy Vogt, Special Education
Rebecca Walker, English
Karen Wessel, English
Stacy White, Trainer
Nick Wright, English

Ronald Zenker, Business
Amanda Zimmer, Special Education
CLOSE